KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 12779411
nr 1277 9411
Berta Hansson
(1910-1994), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 130/160. Bladets mått: 46x53, löst blad
Berta Hansson, svensk målare född Hammerdal, Jämtlands län 1910, död 1994.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 september 2019
kl 18:22:51
26/9 18:58:32
100 kr
26/9 19:51:19
Berta Hansson
Läs mer om Berta Hansson